Bertram – roślina poprawiając pamięć

Przyjęło się sądzić, że dopiero nowoczesna medycyna pozwala na skuteczne i co najważniejsze bezpieczne leczenie, a także poprawianie jakości życia obecnie żyjących ludzi. Wiele osób uważa, w tym niestety również lekarze, że dawniej medycyna była niezwykle prymitywnym, nieskutecznym i pełnym bólu zakresem życia ludzi. Okazuje się jednak, że wiele stosowanych przed setkami lat środków, znacznie wyprzedza nawet te obecnie znane. Jednym z nich jest roślina, która nazywa się bertram.

Czym jest bertram?

Bertram jest rośliną, którą spotkać można głównie w okolicach basenu Morza Śródziemnego. Na pierwszy rzut oka przypominać może dobrze nam wszystkim znany rumianek, jednak to nie kwiaty są w niej szczególne. To korzeń bertramu ma niezwykłe właściwości lecznicze, które doceniane są od setek lat.

Na co najskuteczniej wpływa?

Zdecydowanie najskuteczniejszym zakresem działania tej rośliny jest układ nerwowy człowieka. Szczególnie dobroczynne działanie ma ona, w zakresie poprawia funkcjonowania pamięci, a także poprawiania skuteczności przyswajania wiedzy. Może być z tego powodu używana przez osoby pracujące umysłowo lub intensywnie się uczące. Jednak nowoczesna medycyna odkrywa obecnie ogromne zapotrzebowanie na sekret tej rośliny w walce z postępującą na całym świecie chorobą Alzheimera. Być może to właśnie w tej niepozornej roślinie, którą najpewniej byśmy ominęli, idąc na spacer, tkwi tajemnica wynalezienia skutecznego leku na tę chorobę.