Czajniki elektryczne, jak wybrać?

Czajniki elektryczne stały się stałym elementem wyposażenia każdej kuchni. Ciężko znaleźć dom, w którym nie będzie czajnika elektrycznego. Można śmiało powiedzieć, że wyparły one standardowe czajniki i zastąpiły je godnie, ponieważ cały czas one się rozwijają i można spotkać bardzo wiele modeli w przeróżnych kolorach, które są zrobione z różnych materiałów. W tym tekście zostaną przedstawione najważniejsze elementy czajnika elektrycznego, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu.

czajnik elektryczny

Jak wybrać czajnik elektryczny?

1. Grzałka
Na rynku można spotkać dwa rodzaje grzałek i jest to grzałka spiralna, a także płytowa.
Grzałka spiralna ma to do siebie, że trzeba wlać do niej minimum wody, tak żeby pokrywała całą grzałkę. Bardzo często grzałka się szybciej w nich zużywa, a także nie posiadają obrotowej obudowy. Jednak są one zdecydowanie tańsze, a także zazwyczaj ciszej pracują.
Grzałka płytowa znajduje się pod dnem czajnika i nie widać jej gołym okiem. Większość czajników posiada właśnie tę grzałkę jednak jest ona zdecydowanie droższa.

2. Pojemność czajnika elektrycznego
Sprawa pojemności jest bardzo indywidualna i tak dla osoby, która mieszka sama wystarczy nawet 0,5 l. Jednak jeśli posiada ktoś 4-osobową rodzinę to warto żeby zainwestował w czajnik o dużej pojemności. Trzeba także wziąć pod uwagę jak często przychodzą goście i ile litrów wody zużywa się podczas takiej wizyty.

3. Moc
Na rynku można spotkać czajniki, których moc to zaledwie 200 W. Jednak są także taki, które potrafią zagotować wodę w około 2,5 min, a ich moc to około 2500 W. Decydując się na daną moc silnika trzeba wziąć pod uwagę jak długo chce się czekać na zagotowanie wody, a także na to jaką ilość prądu on zużywa.

4. Wygląd i obudowa
Można spotkać czajniki, które są robione z naprawdę najróżniejszych materiałów. Designerskie czajniki elektryczne już nikogo nie dziwią i są one coraz modniejsze. Warto zdecydować się na czajnik, który będzie cieszył oko, ponieważ zakup czajnika jest to decyzja, która będzie niosła swoje skutki parę ładnych lat, bo zazwyczaj tyle pracuje czajnik.

Comments are closed.