Czajniki gazowe – modne i stylowe?

Od paru lat można spotkać na rynku dwa rodzaje czajników. Są to czajniki elektryczne i gazowe. Czajniki gazowe są wykorzystywane od lat i każda osoba widziała taki czajnik na własne oczy. Jeśli jednak chodzi o czajnik elektryczny to jest to już nowszy wynalazek ale także prawdopodobnie każdy widział taki czajnik. Jednak ten artykuł będzie opisywał czajniki na gaz, które wybrać, a także jakie są ich plusy i minusy.

czajnik king hoff
Czajnik gazowy

Jest to czajnik, który stawia się na kuchence. Większość pewnie widziała taki gwizdek, który umieszcza się na wychodzącej z niego rurce. Ten gwizdek będzie informował o tym kiedy woda zostanie zagotowana. Czajniki gazowe cały czas są rozwijane i jeśli ktoś myśli, że nie uda mu się znaleźć pasującego do kuchni to jest w błędzie, ponieważ są one tworzone w przeróżnych kolorach i bardzo często posiadają na sobie atrakcyjne dla oka wzory.

Drobne minusy i plusy

Bardzo łatwo się zabrudzają. Podczas gotowania wody należy pilnować, żeby płomień nie wychodził poza obszar czajnika, jeśli niestety wystąpi taki problem to zostanie spalona jego wierzchnia część, czego konsekwencją będzie brzydko wyglądający czajnik.
Do plusów można dodać szeroki wybór czajników, ponieważ można znaleźć już stylowe i nowoczesne czajniki gazowe, a także cenę, która zaczyna się już od 20 złotych. Oczywiście można znaleźć też czajniki za kilkaset złotych, jednak najczęściej kupowane są te do kwoty 50 zł.

Jak wybrać czajnik na gaz?

Czajnik na gaz można wybrać, patrząc na to, z czego został zrobiony. Wyróżnia się 3 główne grupy tworzyw z jakich robione są czajniki na gaz i są to:
– czajnik emaliowany- największy ich plus to walor ozdobny, ponieważ bardzo często są one pięknie wystrojone co dodaje ładnego efektu,
– czajnik na indukcję- jeśli posiada ktoś kuchenkę indukcyjną i nie chce mieć czajnika elektrycznego to może kupić zwykły czajnik, tyle że na indukcję,
– czajnik żeliwny- najczęściej stosowany do parzenia herbaty, jest on dość masywny, a także trzeba pamiętać, że nie każdy taki czajnik nada się do parzenia wody na kuchence.

Comments are closed.