beef jerkey-protein

Czy suszona wołowina jest zdrowa?

Ostatnimi czasy wiele się mówi o tym, jak bardzo szkodliwe i niebezpieczne dla naszego zdrowia jest mięso. A przecież nie każde mięso musi być tak samo niebezpieczne, czego doskonałym przykładem jest suszona wołowina. Czym dokładnie jest to mięso i dlaczego uważa się, że jest znacznie lepsze niż tradycyjne sposoby przyrządzania mięs?

Czym jest suszona wołowina?

Jak łatwo można się domyślić, jest to po prostu zwykła wołowina, tylko w odpowiedni sposób przyrządzona. Przede wszystkim mięso wołowe pozbawiane jest całego tłuszczu. Przed ususzeniem pokrojone jest w małe, podłużne kawałki, a następnie posypane solą, a czasem także innymi przyprawami dla lepszego smaku. W wyniku suszenia i oddziaływania soli, z mięsa usunięte zostają wszelkiego rodzaju bakterie, które mogłyby powodowa psucie się mięsa. Dzięki temu jego przydatność do spożycia drastycznie wzrasta.

Dlaczego jest zdrowa?

Dlaczego jednak uważa się, że suszona wołowina jest zdrowa? W czym jest ona lepsza niż innego typu postacie tego mięsa? Jak powszechnie wiadomo, wołowina jest mięsem o ogromnej ilości białka. Dodatkowo jest ona bardzo bogata w minerały, witaminy i dobroczynne aminokwasy. Niestety w wyniku smażenia, duszenia czy też innego typu obróbki, część z tych dobroczynnych składników zostaje utracona, przez co zmniejsza się jednocześnie ich dostarczana do organizmu ilość. Inaczej jest jednak w przypadku suszenia. W wyniku ususzenia wszystkie te składniki zostają skondensowane i nadal w całości są zawarte w mięsie. Innymi słowy, suszona wołowina jest znacznie bogatsza we wszystko to, za co tak bardzo jest ceniona.

Praktyczne powody

Wołowina w takiej ususzonej postaci posiada jednak jeszcze jedną wartą odnotowania zaletę. Jest ona po prostu bardzo praktyczna. Nie chodzi nawet o to, że jest znacznie dłużej zdatna do spożycia, lecz jednocześnie jej jedzenie możliwe jest w bardzo wielu, często zaskakujących warunkach. Można ją jeść nie tylko podczas uprawiania sportu i aktywności fizycznej, gdy stanowić będzie doskonałą formę wzmocnienia, lecz może być także idealną, a przy tym znacznie zdrowszą niż inne przekąską.