kuchenka-indukcyjna-3500w-black-linie (1)

Gastronomiczna kuchenka indukcyjna – na co zwrócić uwagę przy jej zakupie?

Aby nowy lokal gastronomiczny odniósł sukces, warto postawić nie tylko na doświadczonych kucharzy, ale również na wysokiej jakości sprzęt gastronomiczny. W pierwszej kolejności należy rozejrzeć się oczywiście za gastronomicznymi kuchenkami indukcyjnymi, dzięki którym znacząco poprawi się komfort pracy.

O czym należy pamiętać?

Jak powszechnie wiadomo przemysłowa kuchnia na indukcję wymaga użycia specjalnych naczyń. Jeżeli chodzi o dno garnków, to powinno być one wykonane ze stali ferromagnetycznej. Bez specjalnego materiału niestety płyta indukcyjna nie będzie wykrywać naczyń. Godne polecenia są dość grube i wielowarstwowe naczynia, które doskonale sprawdzą się przy dużej eksploatacji.

Na co zwrócić uwagę?

Aby wybrać porządną kuchenkę indukcyjną do lokalu gastronomicznego, w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na wielkość samej płyty oraz na liczbę pól grzewczych. Wybór w dużej mierze uzależniony jest od tego, ile potraw gotuje się w tym samym czasie. Ciekawą propozycją może okazać się gastronomiczna kuchenka indukcyjna z funkcją „flexi”, dzięki której będzie można łączyć poszczególne pola. W dużych lokalach gastronomicznych najlepiej sprawdzą się płyty dwupolowe.

Instalacja elektryczna ma znaczenie

Gastronomiczna kuchenka indukcyjna najczęściej posiada moc od 3 kW do 12 kW. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że w niektórych instalacjach elektrycznych mogą pojawić się problemy. Przemysłowe kuchnie na indukcję nie sprawdzą się także w domowych warunkach, gdzie najczęściej można liczyć na przydział mocy na poziomie 5 kW. Najlepszym rozwiązaniem jest podłączenie płyty indukcyjnej do osobnego obwodu elektrycznego. Przemysłowa kuchnia na indukcję powinna być podłączona bezpośrednio do zasilania trójfazowego, czyli do tzw. siły. Tego typu instalacje najczęściej znajdują się niestety tylko w nowych blokach. Ciekawą propozycją mogą okazać się także kuchenki indukcyjne z zaawansowanym systemem regulacji poboru mocy maksymalnej. Osoby, które nie wiedzą, jaki sprzęt wybrać, powinny skorzystać z fachowego doradztwa.