Idealne szklanki do piwa

Każdy smakosz piwa powinien posiadać odpowiedni zestaw szkła do delektowania się tym trunkiem. Wybór jest ogromny, ale warto posiadać w domu choć kilka naczyń, które sprawią że picie piwa będzie pełne smaku i aromatu.

Szklanki do piwa rodzaje które warto posiadać

Na początku przygody związanej z delektowaniem się piwem warto postawić na sprawdzone szklanki do tego trunku. Można wśród nich wymienić:

– szklankę do piw pszenicznych
– szklankę Snifter / Brussels Glass
– szklankę Pokal

Idealne szkło, a picie piwa

Typowa szklanka do picia piw pszenicznych jest zaprojektowana w taki sposób, aby dobrze trzymać piwną pianę, która to w przypadku piw pszenicznych jest ważna. Każdy smakosz piwa doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że Weizen bez piany traci swój smak i aromat. Prezentuje się najładniej w odpowiednim naczyniu, więc wszyscy miłośnicy pszenicy powinni posiadać odpowiednie szkło do takiego piwa, bowiem napój pszeniczny przelany do takiego szkła robi niesamowite wrażenie. Ponadto doskonale nadaję się do
piw żytnich.

Z kolei duży kielich Snifter / Brussels Glass nadaje się do każdego rodzaju piwa. Niemniej zgodnie z zamysłem projektantów w szkle tym powinno pić się koniak czy brandy. Jest to doskonałe szkło degustacyjne, kumulujące świetnie smak i aromat. idealnie nadaje się do degustowania piw ciężkich.

W kolekcji każdego piwosza powinna też znajdować się szklaneczka Pokal, znana z knajp piwnych w których to strumieniami leje się popularne, lżejsze piwa. Jest to standardowe szkło do niewymagających trunków.

Wybór szkła do piw jest ogromny, więc każdy smakosz może zakupić idealne dla osobistych upodobań.

Comments are closed.