popielniczka ogrodowa

Jaka popielniczka ogrodowa będzie najlepsza? Podpowiadamy jak kupować

Wyjście na papierosa z reguły kojarzy się z chwilą na odetchnięcie. Można zaczerpnąć świeżego powietrza i przeprowadzić krótki dialog z inną osobą na zewnątrz. Często jednak dochodzi do nagromadzenia się śmieci w miejscu, gdzie przebywają palący. W gospodarstwie domowym i w ogródku można temu zapobiec wyposażając się w popielniczki do ogródków. Jaka z nich będzie najlepsza? Podpowiedź znajdziesz w tym artykule.

Konsekwencje nieposprzątanych resztek po papierosach

Podstawowym problemem, na jaki natknąć można się w wielu polskich domach to problem latających resztek po papierosach. Wypalenie i rzucenie filtra na ziemię jest nieeleganckie, a przy tym stanowi zagrożenie dla środowiska. Nieposprzątane papierosy sprawiają, że:

  • goście są mniej zadowoleni ze swojego pobytu i są mniej chętni na powrót,
  • żyjemy w zaśmieconym środowisku, które nie sprzyja naszemu dobremu samopoczuciu,
  • musimy liczyć się z problemem zapachu po rzuceniu papierosa na ziemię.

Jakie popielniczki ogrodowe są do wyboru?

popielniczka ogrodowa

Wybór popielniczki ogrodowej jest kwestią naszych upodobań i potrzeb. Z reguły w sklepach, tj. GastroPuls znajdziemy trzy rodzaje popielniczek:

  • zamknięta popielnica stojąca – to najdroższy i najbardziej ekskluzywny typ – poznać można go już z oddali ze względu na charakterystyczną, masywną, zakotwioną w podłożu konstrukcję,
  • popielniczka ścienna – pozwala na montaż ścienny i można ją otworzyć po wcześniejszym zamknięciu na specjalny klucz,
  • stalowa zamykana bezzapachowa popielniczka ogrodowa z przyciskiem – jest mała i nabędziemy ją za kwotę kilkudziesięciu złotych.

Popielniczki szklane w wewnętrznych częściach domu powinny być raczej rozwiązaniem tymczasowym. Sprawdzają się jednak doskonale w pomieszczeniach.