garnki emaliowane

Król wśród garnków?

Chociaż branża sprzętów kuchennych stale się rozwija i wciąż pojawiają się coraz to nowe rozwiązania i produkty, to wśród nich dużą popularnością wciąż cieszą się garnki emaliowane.

Garnki odporne i trwałe

Znane są one nie tylko wiekowym gospodyniom domowym, ale również nowoczesnym paniom domów, które stawiają na jakość i funkcjonalność. Od kilku lat bowiem cieszą się ponownie dużym zainteresowaniem i nie ma się co dziwić, ponieważ w nich łączy się nie tylko tradycja, ale również nowoczesność. Ich zaletą jest to, że powłoka ceramiczna ma bardzo wysoką odporność na zarysowania i na ścieranie. Najważniejszą zasadą jest, aby nie myć ich szorstkim skrobakiem, ponieważ to mogłoby uszkodzić powłokę, ale za to doskonale nadaj się do mycia w zmywarce. W ogóle są one bardzo łatwe w utrzymaniu w czystości, zwłaszcza jeżeli są najwyższej jakości. Jeżeli ktokolwiek zastanawia się jak wybrać dobry garnek emaliowany to z pewnością należałoby porozmawiać z fachowcami, którzy znają się na tej branży.

garnki czerwone

Nie tylko dla alergików

Garnki emaliowane komplety mają całe mnóstwo zalet, również taką, że bardzo dobrze przewodzą i utrzymują ciepło i co dzisiaj jest bardzo istotne, z powodzeniem można w nich gotować na różnych rodzajach płyt grzewczych, także na indukcyjnych. Dodatkowo zastosowana emalia zabezpiecza garnki przed korozją, a także nie pochłania smaków ani zapachów, więc nie wchodzi w żadne reakcje z przygotowywanym pożywieniem. Spokojnie mogą jeść ugotowane w nich jedzenie nawet alergicy, ponieważ trwała i szczelna powierzchnia chroni też przed gromadzeniem się zarazków i bakterii.

Funkcjonalne i ładne

Warto podkreślić, że dzisiejsze garnki emaliowane są bardzo bogato i ciekawie zdobione, mogą mieć różne kształty, czasami też napisy, dzięki czemu będą prawdziwą ozdobą każdej kuchni i dumą każdej pani domu. Doskonale nadają się na prezent, nie tylko dla pary młodej. Ich trwała powłoka jest odporna również na promienie UV, więc na pewno nie zniszczą się one szybko, nie wyblakną, a co za tym idzie nie stracą na swoim uroku.