barmanski-palnik-gazowy

Profesjonalny palnik do creme brulee do cukierni i domowej kuchni

Palnik do creme brulee to bardzo przydatny gadżet jeżeli chodzi o przybory cukiernicze. To właśnie dzięki temu prostemu przyrządowi, można przygotować francuskie przysmaki z prawdziwego zdarzenia. Palnik przyda się przede wszystkim przy karmelizowaniu słodkich deserów.

Po co jest opalarka do creme brulee?

Nowoczesny palnik do kremu brulee wykorzystywany jest przede wszystkim do nadawania deserom i wielu innym potrawom efektownej oprawy. Przy przygotowaniu wielu dań wymagane jest użycie silnego źródła ognia, dlatego też wielu doświadczonych cukierników sięga po profesjonalne palniki. Mało osób zdaje sobie sprawę także z tego, że palniki wykorzystywane są do usuwania włosków z golonki. Sprzęt ten znajduje szerokie zastosowanie nie tylko w cukiernictwie, ale również w gastronomii. Wysokiej jakości palnik doskonale sprawdzi się nie tylko w profesjonalnej cukierni, ale również w domowej kuchni. Osoby, które chcą przygotować piękne potrawy techniką flambirowania, powinny jak najszybciej postawić na ten sprzęt.

Palnik nie tylko do creme brulee

Profesjonalny palnik do creme brulee bardzo często w zestawie posiada kokiliki, czyli żaroodporne miseczki, w którym to przygotowuje się niesamowity creme brulee. Warto jednak wyraźnie zaznaczyć, że sprzęt ten może przydać się do robienia francuskiego kremu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby palnik do kremu brulee wykorzystać na przykład o przygotowania płonącego naleśnika. Ciekawym pomysłem mogą okazać się także opiekane warzywa, które w polskiej kuchni pojawiają się coraz częściej. Przypalić można paprykę, cukinię albo brokuły. Najlepsi mistrze polecają również przypalanie cebuli do rosołu. Nie można zapominać także o mięsnych daniach, a dokładniej mówiąc o płonących stekach. Oryginalny palnik do creme brulee to bardzo praktyczny przyrząd, który przyda się przy przygotowaniu wielu potraw.

Info: Sklep.technica