przyprawy

Przedmioty ułatwiające utrzymanie porządku w kuchni

Nieporządek w kuchni jest rzeczą naturalną. Nie zawsze ma się czas na umycie naczyń, a jedzenie posiłku sprawia, że bałagan powstaje w mgnieniu oka. Nie każdy człowiek ma też tendencję do odkładania rzeczy z powrotem na ich miejsce. Niemniej jednak pewne gadżety ułatwiają utrzymanie ładu w kuchni. Których z nich są najważniejsze?

Poukładane przyprawy

Nie ma nic gorszego niż otwarte i na wpół wysypane torebki z przyprawami. Trzymając je luzem w szufladzie, jest niemal pewne, że regularnie co jakiś czas trzeba będzie myć dno szuflady. Warto więc zaopatrzyć się w organizer na przyprawy. Występuje on w różnych formach: pojemnika z przegródkami, drewnianej półki ze szklanymi słoiczkami czy plastikowych pojemników otwieranych od góry. Niezależnie od rodzaju, „przyprawnik” wyposażony jest w naklejki bądź zapinki, na których widnieją nazwy poprawiaczy smaku.

Tarka z pojemnikiem

Kto raz ją kupi, zostanie jej zwolennikiem na zawsze! Ścieranie warzyw i owoców na zwykłej tarce sprawia, że kawałki jedzenia lądują dosłownie wszędzie – na podłodze, na blacie czy desce do krojenia. Tarka z pojemnikiem ułatwia czynność, za którą większość ludzi nie przepada. Ścieranie jest dużo łatwiejsze, wygodniejsze, a rozdrobniony produkt wpada bezpośrednio do pojemnika.

Artykuły do mycia

Bez nich funkcjonowanie w kuchni jest po prostu niemożliwe. Wszelkiego rodzaju myjki, gąbki, ściereczki z mikrofibry, ręczniki papierowe powinny znaleźć się w każdej kuchni. Aby usprawnić sprzątanie na przykład po przyrządzaniu posiłku, wcale nie trzeba używać środków chemicznych. Na rynku dostępne są bowiem ściereczki nasączone octem i wodą. Skutecznie usuwają zabrudzenia i nie wywołują reakcji uczuleniowej.

Organizery na przyprawy z przegródkami? Tarka z pojemnikiem? Produkty do czyszczenia? Ich nie może zabraknąć w kuchni!