Właściwości białej herbaty

Myli się ten, kto sądzi, że na rynku istnieje tylko jedna odmiany herbaty, ta najczęściej spotykana w sklepach. Herbaty posiadają ogromną ilość typów i odmian, a każda z nich charakteryzuje się innym wpływem na ciało i zdrowie człowieka. Jedną z najlepszych, a na pewno najdroższych, jest herbata w kolorze białym. Czym zatem charakteryzuje się taki właśnie rodzaj herbaty?

Czym jest biała wersja herbaty?

Herbata tego koloru to niezwykły i bardzo szczególny napój. Żeby mógł powstać, przez bardzo wąski czas w roku zbiera się jedynie młode paczki i listki herbaty, które suszy się od razu po zborze. Jak zatem widać, jest to zdecydowanie najmniej przetwarzany rodzaj herbaty, który nie jest poddawany tak wielu procesom produkcji, jak inne gatunki i odmiany. Szacuje się, że aby otrzymać zaledwie 250 gramów białej herbaty, trzeba zebrać aż 80 tysięcy pąków i listków.

Jakie ma właściwości?

Biała herbata to jednak nie tylko niespotykany kolor, wysoka cena i trudności wynikające z jej produkcji. To także bardzo szczególne właściwości pro zdrowotne.
Młode listki herbaty zawierają aż trzy razy więcej przeciwutleniaczy niż stare listki wykorzystywane do produkcji tradycyjnej herbaty. Dzięki temu jej działanie ochronne na ciało, m.in. przeciwnowotworowe, jest znacznie silniejsze. Dodatkowo biała herbata od Krainaherbaty.pl posiada bardzo silny, pozytywny wpływ na układ odpornościowy, dzięki czemu bardzo polecane jest spożywanie takiej herbaty szczególnie w okresie jesiennym i zimowym.

Comments are closed.