serwis obiadowy

Wysokiej jakości porcelana

Z pewnością porcelana to jeden z najpopularniejszych w historii materiałów. To niezwykle cenione tworzywo może przybierać najróżniejsze formy, aczkolwiek najczęściej wykorzystywane jest do tworzenia wysokiej jakości zastawy stołowej. Wykonana z porcelany zastawa stołowa to nie tylko wyjątkowa ozdoba każdego mieszkania, ale również niezwykle funkcjonalny element wyposażenia. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru zastawy?

Dwa rodzaje porcelany

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę, że współcześni producenci zaoferować mogą dwa podstawowe rodzaje porcelany. Na rynku dostępna jest tak zwana porcelana twarda, która odznacza się wyjątkowo dużą ilością kwarcu, kaolinu oraz skalenia i tak zwana porcelana miękka, która w swoim składzie posiada mniejszą ilość wcześniej wymienionych elementów. Ma to bezpośredni wpływ zarówno na jej walory estetyczne, jak i na wytrzymałość mechaniczną.

W pierwszym przypadku to jest w przypadku porcelany twardej mamy do czynienia z materiałem, który ze względu na swoje właściwości najczęściej wykorzystywany jest do tworzenia wysokiej jakości zastawy. Przykładem jest znana i ceniona porcelana Lubiana. W przypadku porcelany miękkiej mamy do czynienia z tworzywem, które ze względu na swoje właściwości najczęściej służy do produkcji różnorodnych wyrobów artystycznych i gospodarczych.

Cechy wysokiej jakości porcelany

Zastawa Lubiana Bokono oraz inne porcelanowe zastawy wysokiej jakości wyróżniają się zarówno ze względu na swoją odporność mechaniczną, jak i z powodu swoich wyjątkowych walorów estetycznych. W przypadku wysokiej jakości porcelany mamy do czynienia z zastawą, która jest nie tylko czysto biała, ale również przejrzysta. Ponadto tego rodzaju materiał wyróżnia się swoją przejrzystością.

Innymi słowy im cieńsza jest zastawa oraz im ma ona mniej szarości, tym z wyższej jakości produktem mamy do czynienia. Tak więc prawdziwa porcelana wyróżnia się tym, że jest cienka i lekka. Na samą jakość oraz cenę zastawy ma również wpływ sposób wykonania. Najwyższej jakości porcelana to ta, która zdobiona jest ręcznie!